Er waait een nieuwe wind

Het Nieuwsblad 3/10/2019

Bavo Heindryckx maakte voor Beersel-Drogenbos het eerste van negen doelpunten.

Beersel-Drogenbos smeerde een weliswaar gehavend Hekelgem liefst negen treffers aan. Hallenaar Bavo Heindryckx (23) gaf als een echte aanvoerder het goede voorbeeld met het eerste Beerselse doelpunt.

Bavo Heindryckx zit in zijn laatste jaar LO en Bewegingsleer en steekt binnen enkele maanden zijn master op zak. Mogelijk komt daar ook nog een titel bij met Beersel-Drogenbos, want zondag gaf de fusieclub met een fenomenale prestatie haar visitekaartje af.

“De club viseert de top vijf, maar uiteraard wil je in de top drie blijven meedraaien als je derde staat”, zegt Heindryckx.

“De titel is mogelijk te hoog gegrepen. We verloren van Relegem en die club maakte danig indruk. Wie kampioen wil worden, moet voorbij Relegem. Leider Galmaarden kan ik niet inschatten.”

“Tegen Hekelgem drukten we meteen het gaspedaal diep in. We zetten fors druk naar voren en dat lukte wonderwel. Na 25 minuten stond het al 4-0. We kwamen wat minder geconcentreerd uit de vestiaires en Hekelgem geloofde misschien wel even in een remonte na een tegentreffer, maar we gaven het heft nooit uit handen. We deelden met de 9-2-monstercijfers wel een forse mentale tik uit.”

De Beerselse ploeg onderging een metamorfose na de degradatie, maar staat opnieuw op de rails. De wedstrijden worden gespeeld in Drogenbos op een prima veld, terwijl de jeugdwerking ondergebracht werd in Lot.

“Christophe Heymans nam het trainersroer over van Fred Denayer. Mijn vader fungeerde even als interim-voorzitter, maar gaf de fakkel door aan Wim Hernaut. Met een nieuw bestuur waait er ook een nieuwe wind. Ons supportersheir dunde de voorbije jaren uit, maar steeds meer mensen vinden de weg naar ons stadion.”

“Zelf begon ik als kleine ket al te voetballen bij Beersel. We beschikken intussen over een brede kern. Zondag werden liefst zeven A-spelers doorgesluisd naar de B-ploeg. Onze jeugdwerking vormt een troef. Jongeren weten ook dat ze bij Beersel-Drogenbos kansen krijgen om door te breken”, aldus nog Bavo Heindryckx.